9 Mayıs 2010 Pazar

Deniz Baykal'ın Seks Kaseti: İkinci Perde

Malum videodan sonra Deniz Baykal'ın nasıl bir kişisel itibar yönetimi gerçekleştireceğini beklerken biz, filmin ikinci perdesinde bu sefer başrolde Türkiye Değişim Hareketi lideri ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül var. Olaylar daha da karmaşıklaşmaya başladı. Deniz Baykal'dan ziyade kurmayları yine klasik anlayışlarını sergiledi ve olayı komplo olarak niteleyip kabullenmeme yoluna gittiler. Doğru, bu bir komplodur. Yoksa neden böyle bir olay kayıt edilsin ve yayınlansın. Ama olması gereken bu değildi. İşte onlardan birkaç örnek;
CHP Genel Saymanı ve Parti Sözcüsü Mustafa Özyürek, "Bakıyoruz, bakacağız. Şu aşamada bir şey söyleyemem. Akşam saatlerinde bir açıklama yapacağız"
CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal da, "Yorum yapmak istemiyorum. Belden aşağıya çirkin siyaset anlayışı kabul edilemez"
CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen de, "Adi bir komplo. En adi bir komplo. Böyle ahlaksızlık, şerefsizlik olur mu? Başbakan için de neler söylüyorlar. Ortaya çıkaracağız, hesabını soracağız"
CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü ise, "Bu ahlaksız dediğimiz grubun oyununa hep beraber gelmeyelim. Hukuki dava açıldı. Gerekli yasal işlemler yapıldı. Kaşımaya gerek yok"
Görüldüğü üzere CHP Genel Başkanı Deniz Baykal haricinde herkes konuşuyor. Lakin Deniz Baykal'dan ses çıkmıyor. Kulislerde konuşulan ve yüksek sesle dile getirilen bir diğer konu ise Deniz Baykal'ın 'tamam ya da devam' şeklinde yol ayrımında olduğu. Ciddi şekilde istifa beklentisi için olanlar var.
CHP İstanbul İl Başkanlığının vermiş olduğu, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın ise katılmadığı 'Dayanışma Gecesinde' ise Kemal Kılıçdaroğlu ayakta alkışlarla karşılanırken barkovizyon sunumu sırasında Deniz Baykal'ın görüntülerinin çıktığı anın alkışlanmayıp sadece Atatürk ve İnönü'nün fotoğraflarının alkışlanması pek manidar geliyor.
Ve esas fiyasko olarak niteleyebileceğim olay ise CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın bu olay sonrası birden CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yönelik bir suikastın Türkiye Değişim Hareketi lideri ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül tarafından organize edildiğini ifade eden bir ihbar mektubunu ortaya atması. Açıkçası bu 'sav'ma girişimini hangi akılla düşündüler çok merak ediyorum. Tam da böyle bir olay patlak vermişken ve Deniz Baykal'dan bizzat tatmin edici bir açıklama beklerken böyle bir iddianın ortaya atılması okları Mustafa Sarıgül'e çevirdi. Sarıgül ise çok gecikmeden yine o kendinden emin tavrıyla basının karşısına çıktı ve 'Başlarına taş düşse Sarıgül'den bilecekler. Sayın Baykal'a uzun ömürler diliyorum ama bu iftiranın araştırılması ve gereğinin yapılması için pazartesi günü hukuki mücadelemi başlatacağım' dedi. Mustafa Sarıgül'ün konuyla ilgili basın toplantısını izlemek için;
Ortada bir büyük rezalet var ve bunun da bir bedeli. Bakalım bundan sonra nasıl bir adım atılacak...

3 yorum:

 1. VE EN İLGİNCİ İSE SINIR ARAZİLERİNİN İSRAİLE VERİLMEMESİ IRAK A ASKER GÖNDERİLMEMESİ BİRİLERİNE PEŞKEŞ ÇEKİLEN TARIM VE ORMAN ARİZLERİNİN BANGIR BANGIR SÖYLENMESİ VEDE LAİK DEMOKRATİK HUKUK DEVLETİ İÇİN NEFES TÜKETMESİNİN ARDINDAN BÖYLE BİR SUÇLAMA DOĞMASI COK OLAĞAN DIŞI DEĞİL. YILLARDIR ESKİTEMEDİKLERİ HAKKINDA HİÇBİR YOLSUZLUK BULUNMAYAN BU ADAMI ANCAK BÖYLE KARALAYABİLİRLERDİ. SARIGÜL KONUSUDA ABD YE GİTİP DÖNDÜĞÜNDE GENEL BAŞKAN OLASI TUTAN Bİ ADAMIN SÖZLERİNDE ALLAH IN BİRLİĞİ HARİÇ HİÇBİRİNE İNANILAMAZ DEĞİŞİM HAREKETİDİR DOĞRU ŞERİTLERİN VE YILDIZLARIN DEĞİŞİMİ...

  BUNLARI DOĞURAN EGO TATMİNİNİ BAZ ALAN VE SAYFAMI ÇOK OKUDULAR DİYEBİLEN Bİ ZEKAYLA BİR ÜSLUBLA KENDİ REKLAMINI ULUSAL ÇIKARLARDAN ÖTE GÖREN Bİ BEYİNLE DE ANCAK BU ÜRETİLEBİLİR.
  YAZIN GERÇEK SUNMAK YERİNE MAKSATLI VE BİR HEDEF GÜLÜREK HAZIRLANMIŞTIR...
  VE KENDİSİNİ POLİTİKACI OLARAK TANITAN BU ARKADASIMIZI ONU BASİT VE ACİZ TAYİP AHLAKI KULLANMASINDAN DOLAYI KINIYORUM.
  TABİKİDE İSTİFASI EN DOĞRUSUYDU ANCAK BU ADAMI ENİNE BOYUNA BİR ÖLÇELİM..ONUN İSTİFASININ DOĞRU OLMASINDAN ÖTE YAZIDA SABAHLARI SUNULAN KADIN PROGRAMLARININ BENZERİ BİR ÜSLUB KULLANILMIŞ....

  YanıtlaSil
 2. Onur,

  Açıkçası sadece seni tatmin etmek için ya da birilerini tatmin etmek için yazacak halim yok! Elini ve aklını tutan yok! Buyur sen de yaz fikirlerini.

  Basit ve aciz ahlak nitelemeni yakışıksız buldum! Belli bir ideolojinin kalıntısı olarak yorumluyorum bunu da ben.

  Adamın ölçülecek bir yanı kalmamıştır. Siyasi hayatı boyunca memlekete ne verdiyse Allah razı olsun. Ama misyonunu tamamlamasına rağmen inatla devam etmesi hem partisine hem de ülkeye bir hayır getirmedi. Yazık oldu!

  YanıtlaSil
 3. Azına sağlık diyorum bu bir renktir bir ideolojinin kalıntılarını kabul etmiyorum ideoloji laik demokratik türkiye cumhuriyetidir.
  Hz Ömer adeletinden Ali ahlakı Hazreti peygamberin insan sevgisi ve doğruculuğudur ideolojim. buna çarklık rusyasına adam gibi direnen lenindende satırlar eklenebilir. babasının imkanlarını reddetip işçi sınıfına adanan bi kişilik engelsden de söz edilebilir
  libyanın ömer muhtarından kübanın castrosundan
  hugo chavezden rusyaya direnen çeçenlerden
  şeyh bedrettinden satırlar eklenebilir.
  maksat ve amacım yaşamaktır
  yaşamak onur ve şeref ve bir toprak parçasıyla mümkün ise vatanımın fabrikalarını satan adamlara sesini yükselttiği için böyle bir oyuna getirilen yada herneyse adamdanda bir kaç satır almak insani dürüst bir tutum olacaktır.
  one minute diyerek padişah ilan edilen adamların padişah ilan edilmesini kınadıktan sora bu adamı ölçülmesine gerek yok denebilir.
  bu ikiside denildikten sonra şunu birlikte söyleyelim artık gençlerin gelmesi gerekli sayın baykal üç nokta
  artık abd ye gitmeden aday olalım sayın sarıgül
  artık kirli ellerini vatandan çek sayın erdoğan...
  biz varız zekai kıranlar onur sarıcalar ahmetler hasanlar hüseyinler vs vs ler
  Allah rahmet eylesin tüm hayırlara...

  YanıtlaSil

Twitter

Google+ Followers